Atthost

Atthost Test hostingu

Atthost to firma, która działa na rynku od 2012 roku. Hosting ten szybko zdobył grono zadowolonych klientów i jest coraz częściej polecany na wszelkich forach i grupach społecznościowych dotyczących tworzenia stron internetowych. Podczas tego niesponsorowanego testu postaramy się obiektywnie ocenić najważniejsze zagadnienia hostingu i odpowiedzieć na częste pytania.

Gdzie fizycznie znajdują się serwery?

Fizyczna lokalizacja ma spory wpływa na szybkość ładowania się stron. Serwery Atthost znajdują się w nowoczesnym i bezpiecznym centrum przetwarzania danych w Olsztynie – Sprint Data Center. Serwery wyposażone są w bardzo wydajne ośmiordzeniowe procesory Intel Xeon E5, minimum 64 GB pamięci RAM oraz macierze dyskowe RAID 10 oraz RAID 1, składające się z dysków HDD i SSD.

Aktualna oferta hostingu 

Atthost - aktualna oferta

 Oferta jest bardzo korzystna i cechuje się wysokim stosunkiem ceny do jakości. Plan Professional Plus będzie w zupełności wystarczający dla stron firmowych i początkujących blogerów.

Oznacza to, że możemy mieć pewny hosting swojej strony z lokalizacją w Polsce na dysku SSD za jedyne 9zł miesięcznie wykupując hosting w opłacie miesięcznej. Przy jednorazowej opłacie za dłuższy czas cena nieznacznie spada. 

Warto podkreślić, że cena odnowienia jest niezmienna, a na Black Friday można było często odnowić hosting w rewelacyjnej cenie. Dodatkowo firma do każdego konta dodaje pakiet korzyści o wartości 700zł.

Pakiet korzyści składa się z następujących bonusów:

  • Kuponu na 200zł na reklamę Google Adwords,
  • 10% + 30 dni testu na narzędzie Brand24,
  • 30% na usługi Freshmail,
  • 20% na zakup szablonu w TemplateMonster.
Okazja
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Ocena panelu

Atthost - ocena panelu

Autorski panel Atthost naszym zdaniem jest rewelacyjny! Nigdy nie mieliśmy problemu z odszukaniem konkretnej funkcji, wszystko jest intuicyjne i dostępne w zaledwie kilka kliknięć. Widać, że zostało to bardzo dobrze przemyślane przed wdrożeniem.

Kopie zapasowe

Kopie zapasowe w Atthost w każdym pakiecie wykonuje się dwukrotnie w ciągu dnia – aktualnie jest to godzina 11:00 i 23:00.
Kopie przywracamy za darmo z poziomu panelu klienta w którym wybieramy dzień i konkretnie pliki do przywrócenia. Wszystko jest intuicyjne, kopie przywracane są automatycznie. Nie ma tutaj mowy o delegowaniu ticketów do wsparcia technicznego i długim oczekiwaniu na przywrócenie pliku/serwisu.

Testy szybkości serwerów

Do wykonania testów szybkości poszczególnych hostingów wykorzystujemy czystą instalację systemu WordPress w wersji 5.8.2. Podczas testów wersja PHP serwera wynosiła 8.0. W celach testów używaliśmy najtańszego pakietu Professional Plus.

Wynik testu PageSpeed Insights

Wynik testu GTmetrix

Atthost - GTmetrix

Wynik testu Pingdom

Atthost - wynik testu Pingdom

Atthost we wszystkich testach zapewnił zadowalającą szybkość.

Szybkość wykonywania skryptów PHP

Przy użyciu skryptu PHP benchmark Script, który testuje wydajność serwera przy obliczaniu operacji matematycznych sprawdziliśmy wydajność Atthost. Wykonaliśmy kilkanaście testów i przedstawiliśmy czas, który pojawiał się najczęściej.

Atthost - PHP Benchmark Script

Wynik poniżej 1 sekundy można uznać za bardzo dobry.

Podsumowanie

Atthost to tani i godny polecenia hosting z lokalizacją w Polsce. W zupełności wystarczy dla małych firm i początkujących blogerów. Kopie zapasowe wykonywane dwa razy dziennie dają nam pełne bezpieczeństwo, a obsługa jest bardzo przyjaźnie nastawiona i pomocna w przypadku innych problemów. W przypadku wątpliwości zachęcamy do skorzystania z możliwości testowania hostingu przez 14 dni za darmo.

Zalety

  • Konkurencyjne ceny
  • 14-dniowy bezpłatny okres próbny,
  • Brak limitu transferu i liczby stron.
  • Polska lokalizacja serwerów

Wady

  • Wyłącznie dyski SSD
  • Brak pakietów LiteSpeed
Okazja
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.