Atthost

Atthost Test hostingu

Atthost to firma, która działa na rynku od 2012 roku. Hosting ten szybko zdobył grono zadowolonych klientów i jest często polecany na forach i grupach społecznościowych dotyczących tworzenia stron internetowych. W tym teście postaram się obiektywnie przeanalizować kluczowe aspekty usługi oraz wskazać wady i zalety omawianego rozwiązania.

Gdzie fizycznie znajdują się serwery?

Fizyczna lokalizacja ma spory wpływa na szybkość ładowania się stron. Serwery Atthost znajdują się w nowoczesnym i bezpiecznym centrum przetwarzania danych w Olsztynie – Sprint Data Center. Maszyny wyposażone są w wydajne ośmiordzeniowe procesory Intel Xeon E5, minimum 64 GB pamięci RAM oraz macierze dyskowe RAID 10 oraz RAID 1, które składają się z dysków HDD i SSD.

Aktualna oferta hostingu 

Atthost - Aktualna oferta

 Oferta hostingu cechuje się wysokim stosunkiem ceny do jakości. Standardowy plan Lite będzie w zupełności wystarczający dla większości stron firmowych i początkujących blogerów.

Oznacza to, że możemy mieć pewny hosting z lokalizacją serwerów w Polsce na dysku SSD za jedyne 12 zł miesięcznie wykupując hosting w opłacie miesięcznej. Przy jednorazowej opłacie za dłuższy czas cena nieznacznie spada. 

Warto podkreślić, że cena odnowienia jest niezmienna, a z mojego doświadczenia na Black Friday można było często odnowić hosting w rewelacyjnej cenie.

Okazja
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Ocena panelu

Atthost - ocena panelu

Autorski panel Atthost moim zdaniem jest rewelacyjny! Nigdy nie miałem problemu z odszukaniem konkretnej funkcji, wszystko jest intuicyjne i dostępne w zaledwie kilka kliknięć. Widać, że rozwiązanie zostało odpowiednio przemyślane i zaplanowane.

Kopie zapasowe

Kopie zapasowe w Atthost w każdym pakiecie wykonuje się dwukrotnie w ciągu dnia – aktualnie jest to godzina 11:00 i 23:00 i przechowywane przez 7 dni.
Kopie przywracamy za darmo z poziomu panelu klienta, w którym wybieramy dzień i konkretnie pliki do przywrócenia. Wszystko jest intuicyjne, a kopie przywracane są automatycznie.

Testy szybkości serwerów

Do wykonania testów szybkości poszczególnych hostingów wykorzystałem czystą instalację systemu WordPress w wersji 5.8.2. Podczas testów wersja PHP serwera wynosiła 8.0. W celach testów używaliśmy najtańszego pakietu Professional Plus (aktualnie nazwany Lite).

Wynik testu PageSpeed Insights

Wynik testu GTmetrix

Atthost - GTmetrix

Wynik testu Pingdom

Atthost - wynik testu Pingdom

Jak widać Atthost we wszystkich testach zapewnił zadowalającą szybkość.

Szybkość wykonywania skryptów PHP

Przy użyciu skryptu PHP benchmark Script sprawdziłem szybkość wykonywania skryptów napisanych w języku PHP po stronie serwera. Wykonałem kilkanaście testów i poniżej przedstawiam czas, który uzyskiwałem najczęściej.

Atthost - PHP Benchmark Script

Uzyskany wynik znacząco poniżej 1 sekundy można uznać za bardzo dobry.

Podsumowanie

Atthost to tani i godny polecenia hosting z lokalizacją serwerowni w Polsce. Nawet podstawowy pakiet w zupełności wystarczy dla małych firm i początkujących blogerów. Kopie zapasowe wykonywane dwa razy dziennie dają nam pełne bezpieczeństwo, a obsługa jest bardzo przyjaźnie nastawiona i pomocna w przypadku innych problemów. W przypadku wątpliwości zachęcamy do skorzystania z możliwości testowania hostingu przez 14 dni za darmo.

Zalety

  • Konkurencyjne ceny,
  • 14-dniowy bezpłatny okres próbny,
  • Brak limitu transferu i liczby stron,
  • Polska lokalizacja serwerów.

Wady

  • Wyłącznie dyski SSD,
  • Brak pakietów LiteSpeed.
Okazja
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *