Cyber-Folks

Cyber_Folks Test hostingu

Cyber_Folks to popularna firma, która zaczynała swoją działalność w 2003 roku pod pierwotną nazwą LinuxPL.

W marcu 2018 roku firma LinuxPL została przejęta przez spółkę H88 z Poznania, która posiada wiele znanych marek między innymi  takich jak Futurehost, Hekko, BiznesHost, SuperHost, Domeny.PL.

Gdzie fizycznie znajdują się serwery?

Jak podaje Cyber_Folks nowe miejsce dla części ich serwerów znajduje się w Netia Data Center SOUL w Krakowie. Budynek ten znajduje się w centrum biznesowym Krakowa, poza terenem zalewowym. Netia Data Center SOUL to budynek o powierzchni 3.200 m2 z miejscem na około 500 szaf serwerowych.

Miejsce posiada najnowocześniejsze systemy ochronne i jest obsługiwane przez minimum dwóch pracowników przez 24 godziny na dobę. Serwerownia zdobyła wysokie oceny przy wcześniejszych kontrolach przeprowadzanych przez zewnętrznych audytorów.

Aktualna oferta hostingu

Cyber_Folks - Aktualna oferta

Cyber_Folks wita nowych klientów znacznym rabatem, przez co za 121 zł brutto za pierwszy rok dostajemy 2 GB przestrzeni dyskowej SSD NVMe. Niestety w przypadków dwóch pierwszych pakietów występują limity miesięcznego transferu, liczby stron oraz posiadanych kont pocztowych.

Niestety ceny opcjonalnego odnowienia w kolejnych latach są mocno przeciętne.

Okazja
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Ocena panelu

Cyber_Folks - Ocena Panelu

O ile panel klienta został ciekawie zaprojektowany i jest przejrzysty dla nowego użytkownika, to panel zarządzania serwerem direct_Admin jest moim zdaniem mocno poprawny.

Znajdziemy w nim wszelkie potrzebne opcje, jednak oprawa graficzna nie powala. Początkujący użytkownik może czuć się na początku mocno zagubiony, jednak mimo wszystko panel z mojego doświadczenia dla początkujących jest przyjaźniejszy od standardowego panelu DirectAdmin.

Kopie zapasowe

Cyber_Folks prezentuje się bardzo korzystnie na tle konkurencji w aspekcie bezpieczeństwa danych.  We wszystkich pakietach wykonywane są kopie zapasowe co 6 godzin, które są dostępne aż 28 dni wstecz! 

Jest to niewątpliwie spory atut, który daje poczucie bezpieczeństwa – zwłaszcza wśród ludzi, którzy rzadko kontrolują swoje strony internetowe. Dodatkowo hosting deklaruje potrójną zaporę WAT, która nieustannie wychwytuje ewentualne ataki na stronę.

Test szybkości serwerów

Do wykonania testów szybkości poszczególnych hostingów wykorzystałem czystą instalację systemu WordPress w wersji 5.8.2. Podczas testów wersja PHP serwera wynosiła 8.0. W celach testowych korzystałem z podstawowego pakietu cyber_IN!.

Wynik testu PageSpeed Insights

Wynik testu GTmetrix

Cyber_Folks - Ocena GTmetrix

Wynik testu Pingdom

Cyber_Folks - Wynik testu Pingdom

Jak widać na powyższych testach hosting od Cyber_Folks w pełni zadowalające i konkurencyjne na tle innych usług wyniki.

Szybkość wykonywania skryptów PHP

Przy użyciu skryptu PHP benchmark Script, który testuje wydajność serwera przy obliczaniu operacji matematycznych przeprowadziłem test wydajności w zakresie obsługi skryptów napisanych w języku PHP. Wykonałem kilkanaście testów i prezentuje czas, który uzyskiwałem najczęściej. Odchylenia pomiędzy poszczególnymi testami nie były jednak znaczące.

Cyber_Folks - PHP Benchmark Script

Uzyskany wynik jest bardzo zadowalający i klasyfikuje się w ścisłym podium testowanych hostingów.

Podsumowanie

Cyber_Folks to dobry wybór zwłaszcza dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo, ponieważ kopie zapasowe dostępne są przez 28 dni. Cenowo dla nowych klientów na pierwszy rok oferta wygląda korzystnie, niestety później cena odnowienia jest mocno przeciętna. Mimo wszystko jest to pewny hosting, który cechuje się szybkimi i stabilnymi serwerami z lokalizacją w Polsce.

Zalety

  • Darmowa migracja,
  • Polska lokalizacja serwerów,
  • Kopie zapasowe wykonywane co 6 godzin, z dostępem do 28 dni wstecz,
  • 14-dniowy bezpłatny okres próbny,

Wady

  • Przeciętne ceny odnowienia pakietów,
  • Ograniczenia transferu, liczby stron i kont pocztowych w podstawowych pakietach,
Okazja
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *