Opinie na temat cyber-folks

Cyber_Folks Test hostingu

Cyber_Folks to znana firma, która zaczynała swoją działalność w 2003 roku pierwotnie pod nazwą LinuxPL.

Hosting bardzo szybko z roku na rok zyskiwał popularność i grono oddanych klientów.
W marcu 2018 roku firma LinuxPL została przejęta przez spółkę H88 z Poznania, która posiada wiele znanych marek między innymi  takich jak Futurehost, Hekko, BiznesHost, SuperHost, Domeny.PL i wiele innych.

Gdzie fizycznie znajdują się serwery?

Jak podaje Cyber_Folks nowe miejsce dla części ich serwerów znajduje się w Netia Data Center SOUL w Krakowie. Budynek znajduje się w centrum biznesowym Krakowa, poza terenem zalewowym. Netia Data Center SOUL to budynek o powierzchni 3.200 m2 z miejscem na około 500 szaf serwerowych.

Miejsce posiada najnowocześniejsze systemy ochronne i jest obsługiwane przez minimum dwóch pracowników przez 24/7. Data Center zdobywa bardzo wysokie oceny przy kontrolach przeprowadzanych przez zewnętrznych audytorów.

Aktualna oferta hostingu

Cyber_Folks - Aktualna oferta

Cyber_Folks wita nowych klientów sporymi rabatami, przez co za zaledwie 49zł rocznie dostajemy 5 GB przestrzeni dyskowej SSD, 250 GB transferu i certyfikat SSL.

Jest to bardzo korzystna cena za sprawdzony hosting ulokowany w Polsce.

Niestety ceny opcjonalnego odnowienia w kolejnych latach są mocno przeciętne.

Okazja
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Ocena panelu

Cyber_Folks - Ocena Panelu

O ile panel klienta został ciekawie zaprojektowany i jest przejrzysty dla nowego użytkownika, to panel zarządzania serwerem direct_Admin jest poprawny.

Znajdziemy w nim wszelkie potrzebne opcje, jednak oprawa graficzna nie powala. Początkujący użytkownik może czuć się na początku mocno zagubiony, jednak mimo wszystko panel naszym zdaniem dla początkujących jest przyjaźniejszy od standardowego panelu DirectAdmin.

Kopie zapasowe

Cyber_Folks prezentuje się bardzo korzystnie na tle konkurencji w aspekcie bezpieczeństwa danych.  We wszystkich pakietach wykonywane są codziennie kopie zapasowe, które są dostępne aż 28 dni wstecz! 

Jest to niewątpliwie spory atut, który daje poczucie bezpieczeństwa – zwłaszcza wśród ludzi, którzy rzadko kontrolują swoje strony internetowe. Dodatkowo hosting deklaruje potrójną zaporę WAT, która nieustannie wychwytuje ewentualne ataki na stronę.

Test szybkości serwerów

Do wykonania testów szybkości poszczególnych hostingów wykorzystujemy czystą instalację systemu WordPress w wersji 5.8.2. Podczas testów wersja PHP serwera wynosiła 8.0. W celach testowych korzystaliśmy z najtańszego pakietu cyber_IN!.

Wynik testu PageSpeed Insights

Wynik testu GTmetrix

Cyber_Folks - Ocena GTmetrix

Wynik testu Pingdom

Cyber_Folks - Wynik testu Pingdom

Cyber_Folks uzyskał w powyższych testach bardzo dobre wyniki.

Szybkość wykonywania skryptów PHP

Przy użyciu skryptu PHP benchmark Script, który testuje wydajność serwera przy obliczaniu operacji matematycznych sprawdziliśmy wydajność Cyber_Folks. Wykonaliśmy kilkanaście testów i przedstawiliśmy czas, który pojawiał się najczęściej.

Cyber_Folks - PHP Benchmark Script

Uzyskany wynik jest bardzo zadowalający i klasyfikuje się w ścisłym podium testowanych hostingów.

Podsumowanie

Cyber_Folks to dobry wybór zwłaszcza dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo, ponieważ kopie zapasowe dostępne są przez 28 dni. Cenowo dla nowych klientów na pierwszy rok oferta wygląda bardzo korzystnie, później cena odnowienia jest przeciętna. Mimo wszystko jest to pewny hosting, który cechuje się szybkimi i stabilnymi serwerami z lokalizacją w Polsce.

Zalety

  • Ciekawa oferta dla nowych klientów,
  • Darmowa migracja,
  • Polska lokalizacja serwerów,
  • 14-dniowy bezpłatny okres próbny,

Wady

  • Przeciętne ceny odnowienia pakietów
Okazja
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.