Opinie o Hostingeer

Hostinger test hostingu

Hostinger to firma, która rozpoczynała w 2007 roku jako bezpłatny hosting bez reklam pod nazwą 000webhost.com. Darmowy hosting błyskawicznie stał się popularny i firma odniosła spektakularny sukces w swojej branży.
Płynąc na fali, w roku 2011 utworzona została kolejna firma hostingowa pod nazwą Hostinger. Doświadczenie biznesowe wyniesione z pierwszego projektu sprawiło, że już w maju 2014 roku liczba klientów usługi przekroczyła 10 milionów.

Gdzie fizycznie znajdują się serwery?

Hostinger to zagraniczna firma, która nie posiada aktualnie serwerowni w Polsce. Centra danych firmy znajdują się w następujących krajach:

 • USA,
 • Wielkiej Brytanii,
 • Holandii,
 • Litwie,
 • Singapurze,
 • Brazylii,
 • Indonezji.

Lokalizacja serwerów sprawia, że Hostinger to idealny wybór dla stron nastawionych głównie na zagranicznych użytkowników.

Aktualna oferta Hostinger

Hostinger - Aktualna oferta

Trzeba podkreślić na wstępie, że Hostinger oferuje świetny stosunek jakości do ceny. Otrzymujemy świetnej jakości usługę za grosze, ale pod jednym warunkiem 🙂

Hostinger stosuje z powodzeniem stare sztuczki marketingowe i reklamowane wszędzie zawrotne ceny dostępne są tylko przy zakupie hostingu na 48 miesięcy. Oznacza to, że w celu skorzystania z rabatu musimy zobowiązać się do firmy na następne 4 lata.

Hostinger - Promocja

Jest to mimo tej negatywnej zagrywki cenowej rewelacyjna oferta,  ponieważ 4 lata to bardzo długi czas i warto brać przy tym również inflację cen usługi. Natomiast w Hostinger za 178 zł mamy względny “spokój” na następne 4 lata pod kątem hostingu dla naszej strony.

W przypadku, gdy dotychczasowy pakiet przestanie być wystarczający, istnieje możliwość dopłacenia różnicy w cenie do większego pakietu w dowolnym momencie.

W przypadku braku satysfakcji firma gwarantuje 30-dniowy gwarantowany zwrot pieniędzy.

85%
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Ocena Panelu

Hostinger - Ocena panelu klienta

Firma wykorzystuje swój autorski panel, który jest bardzo doprecyzowany i posiada wiele opcji, z którymi nie spotykamy się na co dzień u konkurencji.

Przykładowo przy systemie WordPress jednym kliknięciem możemy wymusić ładowanie się zasobów po SSL oraz domyślnie mamy zainstalowaną wtyczkę LiteSpeed Cache, która poprawia szybkość ładowania się strony.

Z minusów to brak spolszczenia całego panelu, co dla niektórych może być poważną przeszkodą.

Kopie zapasowe

Niestety w przypadku kopii zapasowych Hostinger wypada bardzo słabo na tle konkurencji, w niższych pakietach kopie zapasowe wykonywane są raz w tygodniu. Jest to zdecydowanie za mało i sprawia, że trzeba będzie pamiętać o wykonywaniu kopii zapasowych we własnym zakresie. 

Istnieje możliwość dokupienia codziennych kopii zapasowych nawet w najniższym pakiecie w cenie  3,05 zł miesięcznie. Niby mało, jednak zwiększa to koszt tego pakietu o prawie 100%.

Test szybkości serwerów

Do wykonania testów szybkości poszczególnych hostingów wykorzystałem czystą instalację systemu WordPress w wersji 5.8.2. Podczas testów wersja PHP serwera wynosiła 8.0. W celach testowych używaliśmy najtańszego pakietu Single Shared Hosting.

Wynik testu PageSpeed Insights

Wynik testu GTmetrix

Hostinger - Wynik GTmetrix

Wynik testu Pingdom

Hostinger - Wynik testu Pingdom

Jak widać Hostinger dobrze poradził sobie ze wszelkimi testami szybkości ładowania się strony.

Test hostingu pod obciążeniem

Sam test szybkości ładowania się strony utworzonej w celach testowych nie mówi wszystkiego o hostingu. Warto sprawdzić również jak zachowa się dany serwer w przypadku nagłego wzrostu zainteresowań naszym serwisem np. w przypadku udostępnienia naszej strony na jakimś portalu.

Przy pomocy narzędzia Loader.io przeprowadziliśmy symulację wejścia w przeciągu minuty 1500 użytkowników jednocześnie.

 • Średni czas odpowiedzi wynosić 7511 ms (minimalny: 103 ms, maksymalny: 30677 ms).
 • 8,8% użytkowników otrzymało błąd podczas ładowania się strony.

Podsumowanie

W świetle powyższych można przyznać, że Hostinger to świetny wybór dla osób szukających taniego i pewnego hostingu. Za zaledwie 178 zł możemy kupić względny spokój jeżeli chodzi o hosting na 4 lata. Podstawowy pakiet świetnie sprawdzi się w przypadku wszelkich stron typowo ofertowych i wizytówek.

85%
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Zalety Hostinger

 • Rewelacyjna cena przy zakupie hostingu na 4 lata,
 • Szybkie serwery LiteSpeed w standardzie,
 • Spora powierzchnia dysku SSD,
 • Pewna firma działająca na ogromną skalę.

Wady Hostinger

 • Atrakcyjna cena tylko w przypadku zakupu na dłuższy czas,
 • Brak codziennych kopii zapasowych,
 • Brak lokalizacji w Polsce,
 • Brak panelu w języku Polskim,
 • Ograniczenia ilości stron w najniższym pakiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *