Hostinguj Recenzja i Opinie

Hostinguj TEST hostingu

Hostinguj jest Polskim przedsiębiorstwem działającym na rynku od 2018 roku. Zespół firmy składa się z osób posiadających kilkudziesięcioletnie doświadczenie przy budowaniu biznesu w sieci. Firma kieruje się sprawdzonymi rozwiązaniami, które gwarantują bezpieczeństwo i wysoką dostępność świadczonych usług.

Hostinguj podaje, że głównym ich atutem jest czytelna i uczciwa  polityka cenowa. Firma poza tradycyjnymi ofertami hostingu oferuje również serwery dla gier online oraz głosowe.

Gdzie fizycznie znajdują się serwery?

Serwery Hostinguj znajdują się w nowoczesnym Data Center OVH pod Warszawą. Budynek jest pierwszą inwestycją OVH w Polsce. Serwerownia ma powierzchnię 3000 m kw. i może pomieścić do 30 tysięcy serwerów. Jest to nowy budynek w rękach jednej z największych firm hostingowych w Europie, dlatego możemy być o nasze dane w pełni spokojni.

Aktualna oferta Hostinguj

Hostinguj oferta standardowa

Hosting Hostinguj posiada wiele pakietów, ich oferta jest naszym zdaniem mało przejrzysta na stronie. Ponieważ jest rozbita na trzy osobne podstrony, z czego każda kategoria pakietów zawiera najmniejszy osobny Lite pakiet, który nie znajduje się w podstawowych tabelach.

We wszystkich pakietach otrzymujemy naprawdę wiele, ponieważ wszędzie mamy serwery LiteSpeed oraz brak jakichkolwiek limitów. Zawsze otrzymujemy również dyski SSD NVMe.
W celach testowych wykorzystujemy wspomniany pakiet Lite dedykowany systemowi Wordpress za jedyne 4,99zł. miesięcznie. Jest to bardzo tani pakiet, który będzie wystarczający dla większości małych i średnich firm oraz blogów.

Hostinguj WordPress Lite

Okazja
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Ocena Panelu

Hostinguj cPanel

Do zarządzania serwerem Hostinguj udostępnia znany i przez wiele osób ceniony cPanel, który jest naszym zdaniem lepszym rozwiązaniem od częściej spotykanego oprogramowania DirectAdmin.

cPanel posiada wiele opcji i stylów graficznych w tym dark mode. Początkująca osoba może poczuć się przytłoczona mnogością oferowanych po zalogowaniu opcji. Po chwili spędzonej na zapoznaniu się z panelem staje się on jednak dosyć intuicyjny. W ostateczności możemy skorzystać z wewnętrznej wyszukiwarki oraz licznych poradników dostępnych w sieci.

W stopce dostępny jest również link do oficjalnej dokumentacji, niestety jest ona wyłącznie w języku angielskim.

Kopie zapasowe

Kopie zapasowe w Hostinguj są wykonywane standardowo co 24 godziny i przechowywane przez okres 3 dni. Na pochwałę zasługuje fakt przechowywania kopii w dwóch niezależnych miejscach. Szkoda, że przechowywane są tylko przez okres 3 dni, ponieważ tydzień to naszym zdaniem optymalne rozwiązanie, które robi się standardem w branży.

Test szybkości serwerów

Do wykonania testów szybkości poszczególnych hostingów wykorzystujemy czystą instalację systemu WordPress w wersji 5.8.2. Podczas testów wersja PHP serwera wynosiła 8.0. W celach testowych używaliśmy najniższego pakietu pod system WordPress Lite.

Wyniki testu PageSpeed Insights

Wynik testu GTmetrix

Hostinguj wynik GtMetrix

Wynik testu Pingdom

Hostinguj pingdom

Szybkość wykonywania skryptów PHP

Przy użyciu skryptu PHP benchmark Script, który testuje wydajność serwera przy obliczaniu operacji matematycznych sprawdziliśmy wydajność Hostinguj.

Podsumowanie

Hostinguj to bardzo ciekawa opcja, ponieważ w przystępnych cenach otrzymujemy solidny i szybki serwer LiteSpeed na dyskach NVMe bez limitu ilości stron i transferu z lokalizacją w Polsce.

Zalety

  • Rewelacyjne ceny – od 3,99zł/miesięcznie,
  • Polska lokalizacja serwerów.
  • Serwer LiteSpeed i dyski NVMe w standardzie,
  • 14-dniowy bezpłatny okres próbny,

Wady

  • Kopie zapasowe przechowywane tylko przez 3 dni.
Okazja
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *