Kru Opinie

Kru.pl Test hostingu

Kru.pl to Polska firma funkcjonująca na rynku od 2019 roku, która jest budowana przez zespół posiadający kilkunastoletnie doświadczenie. Kru.pl deklaruje się jako firma stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców. 

Hosting deklaruje przejrzystość oferty, uczciwe podejście do klienta i doskonale wyszkolony support oferujący stałą pomoc.

Gdzie fizycznie znajdują się serwery?

Kru.pl posiada własne zasoby sprzętowe, które są zlokalizowane w Polsce, a dokładnie w Warszawie i Krakowie. Z naszych ustaleń wynika, że w przypadku Warszawy jest to serwerownia OVH. Firma deklaruje na swojej stronie dodatkowo, że ich dane są ulokowane w różnych obiektach Data Center na całym świecie co oznacza dywersyfikację geograficzną hostingu.

Aktualna oferta

Kru oferta biznes

Oferta firmy jest dosyć rozbudowana, na uwagę zasługuje najmniejszy pakiet w zakładce hostingów biznesowych. Standardowe ceny bez żadnych promocji zaczynają się już od 29 zł za rok.  Będzie to idealne rozwiązanie dla wszelkich stron statycznych i mikro wizytówek.

Kru.pl Oferta WordPress

My w ramach testu wykorzystujemy najniższy pakiet WordPress Start za 183,27 zł brutto rocznie.

Ocena Panelu

Kru.pl Panel

Panel Kru.pl został zbudowany w oparciu DirectAdmin oraz WHMCS z modyfikacjami stylistycznymi. Naszym zdaniem panel jest poprawny i bardziej intuicyjny od oryginalnego DirectAdmin.

Kopie zapasowe

Kopie zapasowe naszych danych w Kru.pl wykonywane są codziennie i mamy do nich dostęp przez 14 dni. Jest to naszym zdaniem rozwiązanie optymalne i całkowicie wystarczające. Firma deklaruje, że kopie zapasowe przechowywane są w innym Data Center od serwera podstawowego, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo powierzonych danych. 

Hosting dodatkowo dodaje monitoring, który przesyła powiadomienie w przypadku pojawienia się awarii na naszej stronie. Jest to bardzo ciekawa opcja, zwłaszcza dla ludzi zabieganych, którzy nie sprawdzają codziennie swoich serwisów.

Test szybkości serwerów

Do wykonania testów szybkości poszczególnych hostingów wykorzystujemy czystą instalację systemu WordPress w wersji 5.8.2. Podczas testów wersja PHP serwera wynosiła 8. W celach testu korzystaliśmy z pakietu WordPress Start.

Wynik testu PageSpeed Insights

Wynik testu GTmetrix

Wynik testu Pingdom

Szybkość wykonywania skryptów PHP

Przy użyciu skryptu PHP benchmark Script, który testuje wydajność serwera przy obliczaniu operacji matematycznych sprawdziliśmy wydajność Kru.pl

Kru php benchmark

Podsumowanie

Kru.pl to stabilny hosting, który zapewni wszystko co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony. Zapewnia też ciekawe rozwiązania dodatkowe, jak monitoring funkcjonowania strony. Firma ma przystępne ceny, za hosting na serwerach LiteSpeed zapewniających szybkie ładowanie się strony.

Zalety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *