Opinie o SmartHost

SmartHost Test Hostingu

Smarthost to znana i sprawdzona polska firma hostingowa, która funkcjonuje na naszym rynku od 2003 roku. Firma posiada własną serwerownie i zaturdnia kilkunastu pracowników na umowę o pracę. 

Oferta jest szeroka, dlatego serwery Smarthost umożliwią obsługę małych stron internetowych oraz większych portali/sklepów internetowych. Firma oferuje pakiety hostingowe Apache, Litespeed oraz serwery VPS.
Na potrzebę recenzji z uwagi na największe zainteresowanie testami właścicieli małych i średnich biznesów standardowo będziemy testować najtańszy pakiet premium-ssd-mini.

Gdzie fizycznie znajdują się serwery?

Smarthost posiada własną serwerownie w Częstochowie. Serwerownia posiada łącza internetowe od kilku niezależnych względem siebie operatorów oraz własne włókna światłowodowe podłączone do głównych węzłów międzyoperatorskich w Katowicach i Warszawie.

Ich Data Center posiada pełną redundancję, co w praktyce oznacza możliwość świadczenia swoich usług bez żadnego ograniczenia przepustowości w przypadku pracy tylko na jednym łączu (posiadając kilka).
Budynek posiada odpowiednie zaplecze techniczne w postaci odpowiednich systemów zasilania, chodzenia oraz ochrony serwerowni. To wszystko sprawia, że nasze dane bezpieczne i hosting gwarantuje SLA na poziomie 99%.

 Aktualna oferta hostingu

Smarthost - oferta

Standardowa oferta jest korzystna biorąc pod uwagę stabilność i bezpieczeństwo, jednak nie jest to najtańszy aktualnie hosting. Mimo wszystko cena z 20% rabatem od top10host.pl jest zadowalająca.

20% RABATU
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

We wszystkich pakietach hostingu Apache dostajemy brak limitu transferu i codzienny backup danych. Niestety najmniejszy testowany pakiet wyróżnia się limitem liczby stron oraz konta e-mail.

Smarthost - oferta LiteSpeed + Redis

Firma udostępnia też pakiety hostingowe Litespeed + Redis, które są znacząco bardziej wydajne. Za powyższe pakiety będziemy zmuszeni, jednak odpowiednio więcej zapłacić.

Jeżeli chcemy zapewnić naszym użytkownikom maksymalną wydajność, to powinniśmy zainwestować w serwer Litespeed, ponieważ zmiana jest odczuwalna.

Ocena panelu

Smarthost - panel serwera

Smarthost do zarządzania serwerem dla swoich klientów udostępnia znany z wielu hostingów cPanel, który jest naszym zdaniem lepszym rozwiązaniem od standardowego DirectAdmin.

Panel ten posiada wiele opcji i jest dosyć intuicyjny, mamy do wyboru też kilka styli graficznych oraz dark mode. Początkujący użytkownik może czuć się trochę przytłoczony ilością oferowanych możliwości, jednak w sieci znajdzie sporo poradników dotyczących obsługi cPanelu. W stopce dostępny jest również link do oficjalnej dokumentacji, niestety jest ona wyłącznie w języku angielskim. 

Kopie zapasowe

Kopie zapasowe w Smarthost są wykonywane jednokrotnie w ciągu dnia w godzinach nocnych i przechowywane przez okres 7 dni. Jest to naszym zdaniem optymalne rozwiązanie, zapewniające bezpieczeństwo strony na właściwym poziomie.

Test szybkości serwerów

Do wykonania testów szybkości poszczególnych hostingów wykorzystujemy czystą instalację systemu WordPress w wersji 5.8.2. Podczas testów wersja PHP serwera wynosiła 8.0. W celach testowych korzystaliśmy z najtańszego pakietu premium-ssd-mini .

Wynik testu PageSpeed Insights

Wynik testu GTmetrix

Smarthost - wynik testu w GTmetrix

Wynik testu Pingdom

Smarthost - wynik testu Pingdom

Porównując rezultaty wykonanych testów z innymi testowanymi hostingami podczas tworzenia naszego rankingu hostingów, Smarthost zajmuje ścisłe podium w kwestii szybkości ładowania się znajdujących się na ich serwera stron.

Szybkość wykonywania askryptów PHP

Przy użyciu skryptu PHP benchmark Script, który testuje wydajność serwera przy obliczaniu operacji matematycznych sprawdziliśmy wydajność Smarthost. Wykonaliśmy kilkanaście testów, a prezentowany czas jest jednym z najczęściej otrzymywanych i jest to bardzo przyzwoity wynik.

Smarthost - PHP Benchmarks Scirpt

Podsumowanie

Smarthost to niewątpliwie pewny i stabilny hosting z lokalizacją w Polsce. W korzystnej cenowo ofercie dostajemy codzienne backupy, dysk NVMe, certyfikat SSL i brak limitu transferu. Dodatkowo w naszych testach Smarthost uplasował się na ścisłym podium w szybkości ładowania się stron.

To wszystko sprawia, że jest to dobre rozwiązanie, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości mamy 14 dni darmowego testu dla wszystkich pakietów.

Zalety

  • Konkurencyjne ceny,
  • Dyski NVMe i pakiety LiteSpeed+Redis,
  • 14-dniowy bezpłatny okres próbny,
  • Darmowa migracja strony,
  • Brak limitów transferu,
  • Własna serwerownia zlokalizowana w Polsce.
20% RABATU
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.