Zenbox opinie

Zenbox test hostingu

Zenbox to firma z Częstochowy świadcząca usługi hostingowe od 2012 roku. Firma reklamuje się w mediach jako “Hosting bez zmartwień”, a sama ich nazwa nawiązuje do buddyzmu.

Przewagą firmy ma być stabilność ich usług oraz fakt, że po drugiej stronie mamy małą firmę z ludzką twarzą, a nie sztywną korporacje. W dzisiejszym teście przekonamy się jak najmniejszy pakiet Hosting Firma 10k sprawdzi się w praktyce!

Gdzie fizycznie znajdują się serwery?

Serwery Zenbox zlokalizowane są w Polsce, a dokładnie w Poznaniu w Data Center firmy Beyond. Trzeba w tym miejscu jasno podkreślić, że jest to jedyne centrum danych w Unii Europejskiej z najwyższym certyfikatem bezpieczeństwa Rated 4 wg amerykańskiej instytucji ANSI.

Jest to nowoczesny budynek stworzony od początku do końca w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Budynek jest odporny na dosłownie każde zagrożenie, które może przyjść z zewnątrz. Powyższa technologia zapewnia najwyższe SLA w branży na poziomie 99,9999% w skali roku.

Aktualna oferta Zenbox

Zenbox - Oferta

W Zenbox inaczej podchodzi się do pakietów, ponieważ pakiety zależne są głównie od ilości użytkowników miesięcznie na stronie. Jest to rozwiązanie bardzo odważne, które nie zostało przez tyle lat skopiowane przez konkurencję.

Jak to przy oryginalnych rozwiązaniach bywa, pomysł ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jak dla nas rozwiązanie dla większości użytkowników będzie bardzo wygodne, ponieważ dostosowują swój pakiet do rzeczywistego ruchu na stronie i nie muszą zagłębiać się w porównywanie specyfikacji.

Dla większości firm i sklepów rozwiązanie te wręcz zapewni im reklamowany spokój ducha. Naszym zdaniem sytuacja wygląda trochę inaczej dla wąskiej grupy osób zarabiającej na stronach budowanych pod reklamy i programy partnerskie, tutaj to rozwiązanie może okazać się problematyczne.

Odnośnie samych cen to Zenbox nie jest rozwiązaniem najtańszym, jednak poziom oferowanych usługi i bezpieczeństwa jest adekwatnie większy.

Okazja
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Co się stanie w przypadku przekroczenia limitu?

Zenbox poza limitem miesięcznym Unikalnych Użytkowników udostępnia dodatkowy bonus, który jest dwukrotnością podstawowego limitu na wypadek nagłego wzrostu zainteresowania witryną np. Black Friday.

Oznacza to, że w najniższym pakiecie w którym obowiązuje limit 10 000 użytkowników, mamy dodatkowy pakiet wynoszący 20 000 wejść.

Pakiet aktywuje się wyłącznie w przypadku przekroczenia bazowego limitu i jest jednorazowy, jego odnowienie możliwe jest tylko w przypadku podniesienia pakietu usługi.

Oznacza to, że pakiet jest awaryjnym zabezpieczeniem dającym nam czas na ewentualny zakup większego pakietu.

Ocena panelu

Zenbox - Panel klienta

Panel Zenbox jest intuicyjny i mamy w nim wszelkie niezbędne opcje w zasięgu maksymalnie kilku klików. Zaletą panelu Zenbox jest obecność wszystkich ustawień w jednym panelu klienta. Często u konkurencyjnych firm, klient musi się logować do dwóch osobnych paneli zarządzając usługą. W Zenbox wszystko jest dostępne w jednym miejscu.

Statystyki ruchu na stronie

Zenbox - Statystyki ruchu na stronie

Poza panelem zarządzania serwerem z klasycznymi opcjami w Zenbox dostajemy panel analityczny –  Matomo Analytics. Jest to bardzo przydatne i dające wiele funkcji rozwiązanie do śledzenia ruchu i zaangażowania na stronie. Aplikacja Matomo to alternatywa znanego wszędzie Google Analitycs, które bazuje na logach serwera i przechowuje wszelkie dane lokalnie. Dzięki temu rozwiązaniu można na bieżąco kontrolować “zużycie” aktualnego limitu unikalnych użytkowników.

Kopie zapasowe

Widać, że Zenbox stawia bardzo mocno na spokój i bezpieczeństwo swoich klientów. Kopie zapasowe wykonywane są 4 razy dziennie, co 6 godzin. Jest to fenomenalne rozwiązanie wyprzedzające oczekiwania klientów.

Dostęp do wszystkich dziennych kopii jest dostępny przez następne 7 dni.

W połączeniu z najbezpieczniejszym Data Center w Unii Europejskiej mamy 100% pewność bezpieczeństwa naszych danych.

Test szybkości serwerów

Do wykonania testów szybkości poszczególnych hostingów wykorzystujemy czystą instalację systemu WordPress w wersji 5.8.2. Podczas testów wersja PHP serwera wynosiła 8.0. Do testów używaliśmy najniższego dostępnego pakietu Hosting Firma 10k.

Wynik testu PageSpeed Insights

Wynik testu GTmetrix

Zenbox - Wynik Gtmetrix

Wynik testu Pingdom

Zenbox - Wynik testu Pingdom

Hosting we wszystkich testach uzyskał zadowalający wynik, jednak nie są to najlepsze wartości w naszym rankingu hostingów.

Szybkość wykonywania skryptów PHP

Przy użyciu skryptu PHP benchmark Script, który testuje wydajność serwera przy obliczaniu operacji matematycznych sprawdziliśmy wydajność Zenbox. Wykonaliśmy kilkanaście testów i przedstawiliśmy czas, który pojawiał się najczęściej.

Zenbox - PHP Benchmark Script

W tym teście Zenbox uzyskał najlepszy wynik spośród wszystkich hostingów w naszym rankingu.

Podsumowanie

Uważamy, że Zenbox to świetny hosting, który gwarantuje przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo naszych danych. Potwierdzają to kopie zapasowe wykonywanie cztery razy dziennie wraz z rewelacyjnym wsparciem technicznym. Będzie to idealny wybór dla wszelkich stron, blogów oraz sklepów internetowych.

Zalety

  • Serwery w najbezpieczniejszej serwerowni w Unii Europejskiej,
  • Lokalizacja serwerów w Polsce (Data Center firmy Beyond w Poznaniu),
  • Rewelacyjne wsparcie techniczne
  • Serwery LiteSpeed,
  • Kopie zapasowe wykonywane 4x dziennie,
  • 14-dniowy okres próbny,

Wady

  • Dyski SSD
Okazja
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *