Dhosting

DHosting test Hostingu

Dhosting to naszym zdaniem jeden z najlepszych hostingów na rok 2024 z tych aktualnie dostępnych na naszym rodzimym rynku.
Trafność wyboru zdecydowanie potwierdza to fakt, że aż 90% ich klientów zrezygnowało z wcześniejszego usługodawcy na rzecz Dhosting.

Natomiast ponad 98% aktualnych klientów poleciłoby usługę swoim znajomym Jest to fenomenalny wynik, który sprawia, że firma jest całkowicie pewna jakości świadczonych przez siebie usług.

Firma świadczy swoje usługi od ponad 14 lat, obsługując aktualnie ponad 40 000 klientów w tym znane marki jak Alior Bank, Lexus bądź Kaspersky.

Darmowy okres próbny

Omawiany hosting oferuje 14-dniowy całkowicie darmowy okres testowy wraz z 30-dniową gwarancją satysfakcji zakupu.
Finalnie oznacza to, że w przypadku braku satysfakcji możemy używać hostingu za darmo przez okres 1,5 miesiąca (14+30 dni)!
W przypadku zgłoszenia braku satysfakcji Dhosting zwróci wpłacone środki pomniejszone zaledwie o opłatę pobieraną przez operatora bramki płatności (ok. 2 zł). Fakt tak długiego gwarantowanego okresu testowego, który jest stale utrzymywany potwierdza, że znikomy procent nowych klientów rezygnuje z usługi. W przeciwnym razie byłoby to dla firmy całkowicie nieopłacalne.

Gdzie fizycznie znajdują się serwery?

Serwery Dhosting znajdują się w Warszawie w centrum ATMAN. Jest to nowoczesna serwerownia w standardzie Tier III posiadająca własne i bezpośrednie połączenie z punktami Orange, Thinx, Tient, Telia i Atman. Zgodnie z klasyfikacją system Tier III powinien zapewniać 99,982% dostępności.

Aktualna oferta Dhosting

Dhosting Oferta

Firma wdrożyła całkowicie nowe i nieznane dotąd rozwiązanie pod postacią elastycznego Web hostingu. Rozwiązanie to łączy w pewnym stopniu w sobie rozwiązania z hostingu współdzielonego, chmury obliczeniowej i serwera dedykowanego. W ich usłudze dostajemy gwarantowane odseparowane zasoby CPU i RAM analogicznie jak w przypadku serwerów VPS z możliwością płynnego skalowania zasobów obliczeniowych w przypadku większego ich zapotrzebowania.

Oferowana przez hosting usługa jest wyjątkowa, więc trudno porównywać oferowane pakiety z konkurencją, ponieważ pakietów brak! – Elastyczny Web Hosting to jedyna oferta skierowana dla wszystkich.

Aktualna cena to 295,20 zł brutto rocznie (240 zł netto) w płatności rocznej, przy płatności w modelu miesięcznym wychodzi drożej, bo 34,44 zł brutto miesięcznie (28 zł netto), co w ujęciu rocznym da nam 413,28 zł brutto rocznie.

W tej cenie otrzymujemy:

  • 50 GB przestrzeni na dysku NVMe,
  • 1 Ghz CPU (Intel® Xeon® Gold 6132),
  • 2 GB pamięci RAM.

Dodatkowo

  • Nielimitowany transfer,
  • Nielimitowaną ilość stron WWW,
  • Nielimitowaną ilość skrzynek e-mail,
  • Nielimitowaną ilość baz danych MySQL.

Musimy jednak pamiętać, że to tylko podstawowe gwarantowane parametry oferowane w stałej cenie. Zasoby w każdej chwili możemy skalować do:

  • 24 GHz CPU,
  • 64 GB RAM,
  • 1 TB dysku.

Skalowanie do powyższych wartości odbywa się bez kontaktu z supportem. Wystarczy, że w panelu Dhosting włączymy skalowanie usługi.

Bardzo przyjaźnie wygląda forma rozliczania się za dodatkową moc obliczeniową, płatność jest w modelu przepłaconym. Przykładowo wpłacamy na poczet przyszłego skalowania 50 zł, po zezwoleniu na skalowanie w przypadku przekroczenia standardowych zasobów serwer będzie skalowalny pobierając z konta przedpłaconego pieniądze wyłącznie za realnie wykorzystany czas użycia większych zasobów.

Dhosting - Koszty skalowania

Jak widać na powyższym zdjęciu kwoty za użycie większej mocy obliczeniowej nie są wcale wygórowane. W przypadku wyczerpania się zasobów przepłaconych, serwer mimo ruchu powróci do domyślnych wartości. Jest to niewątpliwie zaleta, ponieważ nie będziemy nigdy “na minusie”.

Skorzystaj z 5% rabatu od Top10Host już teraz!

Kod rabatowy:top10host

Dla kogo to rozwiązanie?

Właściwe dla każdego, jednak najbardziej skorzystają na tym osoby, które na swoich serwisach odnotowują sporadyczne skoki popularności na przykład z uwagi na wyprzedaż czy udostępnienie strony na zewnętrznych serwisach.

Dhosting w takim przypadku pobierając skromną opłatę obsłuży bez problemu większy ruch, zapewniając płynne funkcjonowanie strony. Z biznesowego punktu widzenia jest to szczególnie istotne, ponieważ przy przeciążeniu tradycyjnego serwera tracimy cennych klientów w kluczowym momencie dla nas/naszej firmy

Dodatkowo w przypadku pojedynczych nieregularnych skoków odwiedzin naszej strony, zazwyczaj porównując aktualne oferty nie opłaca się przechodzić na serwery dedykowane bądź najwyższe pakiety hostingów współdzielonych.

Kopie zapasowe i pomoc techniczna

Kopie zapasowe MySQL

W przypadku baz danych MySQL kopie zapasowe wykonywane są raz dziennie, a Dhosting przechowuje je przez pięć dni. Jest to jak najbardziej w porządku, można wręcz powiedzieć, że standardowo. Zlecenie przywrócenia bazy jest przetwarzane natychmiast automatycznie.

Dodatkowo z poziomu panelu w banalny sposób możemy zlecić wykonanie kopii zapasowej bazy w dowolnym momencie  i następnie ją przywrócić. Opcja doskonale sprawdza się podczas wprowadzania modyfikacji na stronie.

Dhosting kopie bazy danych MySql

Kopia zapasowa plików 

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku kopii plików zapasowych, kopie udostępnione są z 8,10 oraz 12 dni wstecz. Szkoda, że nie mamy ich codziennie. Jednak dla strony regularnie odwiedzanej przez właściciela taki stan rzeczy w przypadku plików powinien być wystarczający.
Jak dla nas na minus zasługuje również fakt, że proces przywracania plików polega na delegowaniu zadania do zespołu technicznego. Testowaliśmy wielokrotnie czas przywracania kopii, w tym zdarzyło się kilka razy przywracać stronę w niestandardowych godzinach i czas był na zadowalającym poziomie, ponieważ wynosił zaledwie kilka minut.

Mimo wszystko zdecydowanie wygodniej wygląda przywracanie automatyczne plików z poziomu panelu, brak takiej opcji jest dla nas lekkim zaskoczeniem.

Dhosting kopia zapasowa plików

Obsługa techniczna

Wsparcie techniczne oferuję pomoc przez 24/7. Zdarzyło nam się testować ich pracę w mało standardowych godzinach i zawsze zlecenia były realizowane sprawnie, bez większych opóźnień. Infolinia ogólna natomiast czynna jest od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:00.

Test szybkości serwerów

Do wykonania testów szybkości poszczególnych hostingów wykorzystujemy czystą instalację systemu WordPress w wersji 5.8.2. Podczas testów wersja PHP serwera wynosiła 8.0.

Wynik testu PageSpeed Insights

Wynik testu GTmetrix

 Wynik testu Pingdom

Szybkość wykonywania skryptów PHP

Przy użyciu skryptu PHP benchmark Script, który testuje wydajność serwera przy obliczaniu operacji matematycznych sprawdziliśmy wydajność Dhosting.

Podsumowanie

Dhosting wprowadzając na rynek usługę elastycznego hostingu pozyskał wielu klientów, którzy sukcesywnie przenoszą się do nich od konkurencji.
Nic w tym dziwnego, ponieważ hosting wyróżnia się wysoką stabilnością usługi, zapewniając ciągłość usługi w każdych warunkach. Moim zdaniem jest to ciekawa alternatywa, zwłaszcza dla projektów, które cechują się nagłymi wzrostami ruchu. Oceniając całokształt oferty, hosting aktualnie znajduje się na drugim miejscu w naszym zestawieniu polecanych hostingów.

Zalety

Wady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.