DHosting test Hostingu

Dhosting to moim zdaniem jeden z najlepszych hostingów dostępnych na naszym rynku na rok 2024.
Trafność wyboru zdecydowanie potwierdza fakt, że aż 90% ich klientów zrezygnowało z wcześniejszego usługodawcy na rzecz Dhosting. Natomiast ponad 98% aktualnych klientów poleciłoby usługę swoim znajomym Jest to fenomenalny wynik, który sprawia, że firma jest całkowicie pewna jakości świadczonych przez siebie usług.

Firma świadczy usług hostingowe od ponad 17 lat, obsługując aktualnie ponad 40 000 klientów w tym znane marki jak Alior Bank, Samsung, Lexus bądź Kaspersky. Łącznie na ich serwerach hostowanych jest ponad 100 tysięcy serwisów.

Zapraszam do zapoznania się z gruntownym testem tego hostingu, który przeprowadziłem na potrzeby prowadzonego rankingu hostingów.

Darmowy okres próbny

Omawiany hosting oferuje 14-dniowy darmowy okres testowy wraz z 30-dniową gwarancją satysfakcji z dokonanego zakupu.
Finalnie oznacza to, że w przypadku braku satysfakcji z oferowanych przez firmę usług możemy wnioskować o zwrot poniesionych kosztów przez okres 1,5 miesiąca (14 darmowych testów +30 dni gwarancji satysfakcji).

W przypadku zgłoszenia dyspozycji rezygnacji z usługi Dhosting zwróci wpłacone środki pomniejszone zaledwie o opłatę pobieraną przez operatora bramki płatności (aktualnie ok. 2 zł). Fakt tak długiego okresu testowego, który jest dalej utrzymywany potwierdza, że znikomy procent nowych klientów rezygnuje z usługi. W przeciwnym razie byłoby to dla firmy po prostu nieopłacalne.

Gdzie fizycznie znajdują się serwery?

Serwery firmy znajdują się w Warszawie w centrum danych ATMAN. Jest to nowoczesna serwerownia w standardzie Tier III posiadająca własne i bezpośrednie połączenie z punktami Orange, Thinx, Tient, Telia i Atman. Zgodnie z klasyfikacją system Tier III powinien zapewniać dostępność usługi na poziomie 99,982%.

Aktualna oferta Dhosting

Dhosting - Prezentacja aktualnej oferty

Firma wdrożyła całkowicie nową usługę pod postacią elastycznego Web hostingu, która łączy w pewnym stopniu w sobie rozwiązania z hostingu współdzielonego, chmury obliczeniowej i serwera dedykowanego. W usłudze otrzymujemy gwarantowane odseparowane zasoby CPU i RAM analogicznie jak w przypadku serwerów VPS z możliwością płynnego skalowania zasobów obliczeniowych w przypadku większego ich zapotrzebowania.

Oferowana przez hosting usługa jest wyjątkowa, więc trudno porównywać oferowane pakiety z konkurencją,

Aktualna cena tego rozwiązania to 246,00 zł brutto rocznie w przypadku nowych klientów, cena późniejszego przedłużenia usługi wynosi 441,57 zł brutto.

W tej cenie otrzymujemy:

 • 50 GB przestrzeni na dysku NVMe,
 • 1 Ghz CPU (Intel® Xeon® Gold 6132),
 • 2 GB pamięci RAM.

Dodatkowo:

 • Nielimitowany transfer,
 • Nielimitowaną ilość stron WWW,
 • Nielimitowaną ilość skrzynek e-mail,
 • Nielimitowaną ilość baz danych MySQL.

Musimy jednak pamiętać, że to tylko podstawowe gwarantowane parametry oferowane w stałej cenie. Zasoby w każdej chwili możemy skalować do:

 • 24 GHz CPU,
 • 64 GB RAM,
 • 1 TB dysku.

Skalowanie do powyższych wartości odbywa się bez kontaktu z supportem. Wystarczy, że w panelu włączymy skalowanie usługi.

Przejrzyście wygląda sama forma rozliczania się za dodatkową moc obliczeniową, ponieważ płatność dokonywana jest w modelu przedłaconym. Oznacza to, że przykładowo wpłacamy na poczet przyszłego skalowania 50 zł i przypadku przekroczenia standardowych zasobów serwer będzie skalowalny do niezbędnych zasobów, pobierając z konta przedpłaconego pieniądze wyłącznie za realnie wykorzystany czas podwyższonej mocy.

Dhosting - Koszty skalowania

Jak widać na powyższym zdjęciu kwoty za użycie większej mocy obliczeniowej nie są wcale wygórowane. W przypadku wyczerpania się zasobów przepłaconych, serwer mimo ruchu powróci do domyślnych wartości. Jest to niewątpliwie zaleta, ponieważ nie będziemy nigdy “na minusie”.

10zł
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Dla kogo skalowalny hosting?

Właściwe dla każdego, jednak najbardziej skorzystają na tym osoby, które na swoich serwisach odnotowują sporadyczne skoki ruchu na przykład z uwagi na wyprzedaż czy udostępnienie strony na zewnętrznych serwisach.

Dhosting w takim przypadku pobierając skromną opłatę, obsłuży bez problemu większy ruch, zapewniając płynne funkcjonowanie strony. Z biznesowego punktu widzenia jest to szczególnie istotne, ponieważ przy przeciążeniu tradycyjnego serwera tracimy cennych klientów w kluczowym momencie dla naszej strony.

Oferta dla małych sklepów oraz blogów

W pierwszych testach przy wadzie Dhosting wymieniałem posiadanie jednej oferty dla wszystkich klientów. Rozwiązanie to sprawiało, że hosting moim zdaniem nie był najlepszym rozwiązaniem dla małych serwisów z uwagi na wyższe koszty usługi.

Firma niedawno postanowiła poszerzyć swoją ofertę o usługę skierowaną dla mniej wymagających projektów. Koszt takiego standardowego hostingu bez inteligentnego skalowania zasobów wynosi 109,47 zł brutto za pierwszy rok korzystania z usługi i 232,47 zł w kolejnych latach przedłużania usługi.

W tej cenie otrzymujemy:

 • Pojemność dysku SSD 25 GB,
 • CPU: 3 GHz,
 • RAM: 4 GB,
 • Transfer bez ograniczeń,
 • Limit w postaci 2 stron WWW i 3 skrzynek pocztowych,
 • Maksymalnie 2 strony WWW,

Kopie zapasowe i pomoc techniczna

Kopie zapasowe MySQL

W przypadku baz danych kopie zapasowe wykonywane są raz dziennie i przechowywane przez 7 dni. Można powiedzieć, że w tej kwestii hosting wpisuje się w standardy branży. Zlecenie przywrócenia bazy jest przetwarzane automatycznie.

Dodatkowo z poziomu panelu w prosty sposób możemy zlecić wykonanie kopii zapasowej bazy danych w dowolnym momencie  i następnie ją przywrócić. Opcja doskonale sprawdza się podczas wprowadzania modyfikacji na stronie.

Dhosting kopie bazy danych MySql

Kopia zapasowa plików 

Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku kopii zapasowej plików, backup wykonywany jest codziennie z dostępem do 7 dni wstecz.

Jak dla nas na minus zasługuje jednak fakt, że proces przywracania plików polega na wgraniu kopii zapasowej do osobnego folderu. W celu przywrócenia kopii hosting wymaga połączenia się z serwerem FTP i przeniesienia plików. Jest to moim zdaniem niewygodne i dla wielu osób mniej technicznych uciążliwe.

Zapewne w przypadku wydelegowania zadania pracownicy będą służyć pomocą i przywrócą wybrany zapis, jednak nie jest to tak bezobsługowe i intuicyjne jak u konkurencji.

Dhosting kopia zapasowa plików

Obsługa techniczna

Wsparcie techniczne oferuję pomoc przez 24/7. Zdarzyło mi się testować ich pracę w mało standardowych godzinach i zawsze zlecenia były realizowane sprawnie i bez większych opóźnień. Infolinia ogólna natomiast czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00.

Test szybkości serwerów

Do wykonania testów szybkości poszczególnych hostingów wykorzystywałem czystą instalację systemu WordPress w wersji 5.8.2. Podczas testów wersja PHP serwera wynosiła 8.0.

Wynik testu PageSpeed Insights

Wynik testu GTmetrix

 Wynik testu Pingdom

Szybkość wykonywania skryptów PHP

Podsumowanie

Dhosting wprowadzając usługę elastycznego web hostingu, moim zdaniem wprowadził powiew świeżości na rynku, czym zyskał sobie wielu zadowolonych klientów. Rozwiązanie jest ciekawą alternatywą dla projektów posiadających nieregularny ruch z tendencją do sporadycznych skoków popularności.

Prywatnie jako klient ich usług jestem zadowolony z jakości i stabilności oferowanych przez firmę rozwiązań. Oceniając całokształt, to z czystym sumieniem mogę polecić Dhosting w opisywanych przypadkach. Na uwagę zasługuje również fakt wprowadzenia przez firmę standardowego planu hostingowego, który w moim odczuciu z uwagi na ograniczenia dotyczące ilości stron i skrzynek pocztowych przegrywa na tle konkurencji prezentowanej w moim rankingu.

Mimo wszystko uważam, że warto mieć wybór, dlatego wprowadzenie do oferty planu Start Web Hosting oceniam pozytywnie. Zachęcam do pozostawiania opinii na temat tego hostingu oraz do skorzystania z przygotowanego dla czytelników kodu rabatowego na usługi Dhosting.

Zalety

Wady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *