Hostido hosting

Recenzja Hostido 2024: test hostingu

Hostido to stosunkowo nowy gracz na naszym rynku, jednak firmę tworzy zespół pasjonatów i specjalistów z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży hostingowej. Z informacji jakie udało mi się pozyskać, właścicielem firmy jest pierwotny założyciel jednego z bardziej znanych wcześniej hostingów Hekko. 

Oznacza to, że osoby stojące za tym projektem doskonale zdają sobie sprawę, jak działa ten biznes i widać zdobyte wieloletnie doświadczenie w wielu aspektach.

Gdzie fizycznie znajdują się serwery?

Serwery Hostido znajdują się w znanej i cenionej serwerowni IQ PL klasy TIER III w Gdańsku, ponad 13 km od ścisłego centrum na terenie przemysłowym, co dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo oraz zmniejszenie ryzyka przerwy w dostawie prądu. W przypadku ewentualnych problemów z prądem budynek IQ PL posiada dwa w pełni symetryczne tory zasilające oraz agregatory prądotwórcze i system awaryjnego zasilania (UPS).

Budynek położony jest 130 metrów nad poziomem morza i posiada nowoczesne systemy przeciwpożarowe oraz zaawansowany system klimatyzacji. Można więc przyjąć, że nasze dane będą w zupełności bezpieczne.

Aktualna oferta hostingu

Hostido - aktualna oferta hostingu
Hostido.pl – Aktualna oferta (Ceny netto)

Trzeba na wstępie przyznać, że oferta Hostido jest bardzo korzystna i ewidentnie firma chce przekonać do siebie klientów. Za zaledwie 49 zł netto rocznie w pierwszym pakiecie otrzymamy serwer LiteSpeed na dyskach SSD NVME z brakiem limitu transferu i lokalizacją w Polsce.

Warto dodać, że dla czytelników przygotowałem dodatkowe 20% rabatu, co sprawia, że Hostido trafia na ścisłe podium w naszym rankingu hostingów.

20% RABATU
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less
Hostido - pakiet wizytówka
Hostido.pl – Pakiet wizytówka

Jakby tego było mało Hostido wprowadził niższy pakiet wizytówka, który składa się z bardzo przyjaznego kreatora stron internetowych, 2 GB dysku oraz braku limitu transferu. W cenie pakietu jest również wliczona domena .PL.

Jest to świetne rozwiązanie dla małych firm, które chcą stworzyć przy użyciu kreatora stron prostą wizytówkę dla swojej firmy. Przetestowałem oferowany kreator i umożliwia on bardzo proste i intuicyjne wykonanie strony wizytówki.

Warto jednak pamiętać, że w tym planie nie ma możliwości instalacji systemu WordPress. Z prywatnego doświadczenia rekomenduję tworzenie takich wizytówek przy użyciu kreatorów wyłącznie w wypadku braku konieczności prowadzenia działań z zakresu pozycjonowania. Kreatory są proste i intuicyjne, jednak zazwyczaj mają wiele ograniczeń umożliwiających zadowalające rozbudowanie i optymalizację strony.

Ocena panelu

Hostido - panel klienta

Tutaj kolejne miłe zaskoczenie, ponieważ autorski panel Hostido od pierwszych chwil przypadł mi do gustu. Wszystkie niezbędne zmiany wprowadzimy w zaledwie kilka kliknięć, a wszystko jest bardzo intuicyjne.

Kopie zapasowe

W przypadku kopii zapasowych sytuacja jest bardziej skomplikowana do opisania, dlatego najlepiej będzie posłużyć się tabelką dostępną na stronie hostingu.

Hostido - kopie zapasowe

Jak widać w najtańszym pakiecie otrzymujemy codzienne kopie zapasowe, które są przechowywane do 7 dni. Jest to w większości przypadków całkowicie wystarczające.

W wyższych pakietach możemy uzyskać kopię zapasowe nawet co 6 godzin, które będą przechowywane do 56 dni. Jest to rewelacyjne rozwiązanie, które zapewnia pełne bezpieczeństwo naszych danych w przypadku ewentualnych ataków bądź awarii.

Test szybkości serwerów

Do wykonania testów szybkości poszczególnych hostingów wykorzystałem czystą instalację systemu WordPress w wersji 5.8.2. Podczas testów wersja PHP serwera wynosiła 8.0. Dla testów korzystałem z najniższego aktualnie dostępnego pakietu: HOSTING NVME 1.

Wynik testu PageSpeed Insights

Wynik testu GTmetrix

Hostido - wynik GTmetrix

Wynik testu Pingdom

Hostido - wynik Pingdom

Biorąc pod uwagę wykonane testy, hosting oferowany przez Hostido okazał się jednym z najszybszych w moim rankingu hostingów.

Szybkość wykonywania skryptów PHP

Przy użyciu skryptu PHP benchmark Script, który testuje wydajność serwera przy obliczaniu operacji matematycznych sprawdziłem wydajność Hostido. Przeprowadziłem kilkanaście testów w różnych dniach i godzinach, poniżej prezentuję czas, który pojawiał się najczęściej.

Hostido - PHP Benchmark Script

Ostateczny wynik wykonywania obliczeń na tle konkurencji jest bardzo obiecujący.

Podsumowanie

Hostido zawiesiło poprzeczkę dla konkurencji naprawę wysoko, ponieważ otrzymujemy naprawdę wiele już od 39 zł netto rocznie uwzględniając rabat dla moich czytelników. Większość rzeczy jest starannie przemyślane, począwszy od intuicyjnego panelu na kopiach zapasowych kończąc. 

Hosting działa bardzo stabilnie i szybko. Mam nadzieję, że wysoka jakość usług zostanie utrzymana wraz z dalszym rozwojem firmy, ponieważ aktualna oferta na pewno przyniesie wielu nowych klientów.

Zalety

  • Rewelacyjne ceny,
  • Serwer LiteSpeed i dyski NVMe w standardzie,
  • Kopie zapasowe przechowywane nawet do 56 dni,
  • 30-dniowy bezpłatny okres próbny,
  • Darmowa migracja strony,
  • Polska lokalizacja serwerów.

Wady

  • Stosunkowo  nowa firma na naszym rynku.
20% RABATU
RABAT

Rabat przydziela się automatycznie po przejściu na stronę z naszego linku.

More Less

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *